Hledání na těchto stránkách
 , svátek má:
On line uživatelů:
 
 
 
Kresba, malba
 

!!! Vyberte v menu konkrétní položku !!!

   Výhradně "ruční" práce... Tedy tužkou, štětcem a pod. Několik obrázků kreslených klasicky na papír a několik výtvorů na zdi , vratech aj.
    Kreslím léta - odmalička, ani už si nepamatuji kdy a jak to začalo. Nevím, co bylo před základkou, ale na ZŠ jsem kreslil rád a hodně. Když se ostatní patlali s něčím celou věčnost a tak trochu to fláli, já jsem (ještě s jedním spolužákem) kreslil něco dalšího. Tenkrát nám bylo skoro jedno co a tak jsme tak někdy ve čtvrté třídě kreslili třeba portrét Lenina, aniž bychom tušili, jestli si to ten soudruh vůbec zaslouží... Na střední škole už to pokračovalo dobrovolně v kroužku pod vedením malíře. Tam těch obrázků a obrazů vznikla celá řada. Některé dostali dokonce i různá ocenění na všelijakých těch školních socialistických soutěžích (pamatuji si nejpopulárnější bývala ZUČ).
    Dohromady jsem nakreslil a namaloval asi stovky věcí, takže by webová galerie měla být k prasknutí plná... Opak je pravdou. Když něco nakreslím, obvykle mě brzy o tyto výtvory někdo připraví a proto jsou v této části stránek spíše jen paběrky, které mi zbyly (a už vlastně také ne všechny). S obrázky na stěnách a jiných nepřenosných "plátnech" je to jen o kousek jiné - ty už často neexistují vůbec. Nemám už dokonce ani jeden obrázek uhlem nebo anilinovými barvami, což jsou vedle tužky a tuše má "nejběžnější "malovátka". Obdobně to platí i o "neplátnech", kde k nejčastěji používaným barvám patřívali různé modelářské barvy (Testor, Agama či dříve Unicol) nebo také Latex. I v tomto případě chybí spousta výtvorů a technik.
    Je to kategorie, kde toho navíc ani moc nepřibývá, jelikož na ruční kreslení moc času nezbývá. Když už ovšem kreslím, jsou to ponejvíce zvířata nebo domorodé lidi. Na stěnách pak reálné, většinou exotické krajiny "odněkud".
 

Poslední úprava stránek: 12. března 2011