Hledání na těchto stránkách
 , svátek má:
On line uživatelů:
 
 
 
Lety - letiště
 
IJK

IZHEVSK Airport
Аэропорт Ижевск
     Ačkoli je Iževské letiště jediným civilním aeroportem v Udmurtské republice, jde o velmi malé zařízení více méně lokálního významu. Původní letiště (zvané jih) se nacházelo na jižním okraji hlavního města Udmurtska, toto novější (zvané jihovýchod) leží asi 15 km jihovýchodně od metropole, poblíž obce Staroje Martjanovo. Z města sem jezdí několik linek městských autobusů nebo lze dojet vlakem do stanice Vožoj.
    Někdy okolo roku 2000 bylo rozhodnuto o výstavbě nového mezinárodního terminálu, ten však stále není, v důsledku ekonomické krize a poklesu zájmu pasažérů, dostavěn. Proto letiště nadále zůstává jen velmi málo významné a využívané dnes již jedinou leteckou společností - Ižavia (dříve též Alania Airlines). Místní lidé dokonce žertem nazývají toto letiště "aeroastanóvka" (aerozastávka).
    V hale je sice jakési občerstvení, ovšem to je asi jediná služba pasažérům... Není zde bankomat, balící služba, obchody nebo podobné na letištích běžné záležitosti... opravdu je to jen zastávka... Odbavení je sice relativně rychlé (aby ne, když jde jen o vnitrostátní lety), ale způsob je tak trochu archaický. V odletové čekárně již není k dispozici vůbec nic, jen WC a i to je nedostatečné - 1 záchod pro pány, 1 pro dámy... jedno umyvadlo je společné pro všechny a obvykle obležené lidmi čekajícími až na ně dojde řada a uvolní se kabinka... Hned vedle umývárny je i "kuřácký koutek" - nevětraný miniprostor (snad pod schodištěm)... asi 2 nebo 3 metry čtvereční - i pro otrlé kuřáky je to nářez... Pasívní kouření se zde stává skoro aktivním...
    Nástup do letadel funguje starým způsobem - autobus odveze cestující k letadlu (obvykle jen pár desítek metrů) a ti pak po schůdkách nastupují, přičemž cizinci mívají přednost.

Terminály: 1; Ranveje: 1 (2.500 m); Roční osobní kapacita: ? pasažérů; Roční nákladní kapacita: ? t; Check-in (přepážky): 1; Gates (vchody): 1; Airbridges (kryté nástupní můstky): 0; Zavazadlové dopravníky: ?; Stání pro letadla: ?

Rok odletu z IJK: 2010        Vytvoření stránky: 21.6.2010
 
           

Poslední úprava stránek: 12. března 2011