Hledání na těchto stránkách
 , svátek má:
On line uživatelů:
 
 
 
Lety - letiště
 
KGD Kaliningrad Khrabrovo International Airport
Международный аэропорт Калининград Храброво
     Kaliningradské mezinárodní letiště leží asi 24 km severně od Kaliningradu nedaleko Chrabrova. Status mezinárodního letiště má od roku 1989 a v posledním desetiletí prodělává změny a dere se velmi výrazně ze stínu ostatních ruských letišť. Jeho význam stoupl především po rozpadu SSSR, jelikož představuje nejjednodušší spojení s vlastním Ruskem. Dalším posunem kupředu bylo, když odsud začala opedovat nová letecká společnost KD Avia. Ta spojuje Kaliningrad s mnoha městy Ruska, Evropy, s několika post sovětskými asijskými metropolemi a Izraelem. Tyto aerolinie mají moderní flotilu (B 737) a vzhledem k tomu, že jde o znatelně levnější alternativu Aeroflotu, je KD Avia stále častěji využívána pro cesty mezi Evropou a Ruskem (mimo Moskvy). Přestupní stanicí je právě Kaliningrad. To byla jistě jedna z příčin celkové rekonstrukce letiště - a to jak přistávací dráhy, tak terminálu. Starý snad ještě funguje, ale v r. 2007 byl otevřen nový terminál.
    Letištní budova je evropském měřítku spíše menší, jsou tu veškeré potřebné náležitosti, i když v omezeném počtu (všude bývají menší či větší fronty) - obchody, občerstvení, směnárny atd. - vše též po odbavení v prostoru pro čekání na nástup do letadla, který je společný pro všechny vchody. Kuřácký prostor pro odbavené cestující je v restauraci a za ní.
    K letadlům se obvykle dojíždí autobusy (ačkoli jen pár desítek metrů). Odbavení probíhá na ruské poměry celkem rychle, avšak na zavazadla při výstupu se čeká velmi dlouho. Spoje (KD Avia) na sebe obvykle solidně navazují a tak je čekání při přestupech nesrovnatelně příjemnější než na Šeremetěvu. Trochu nepříjemné je, že při přestupu probíhá znovu kompletní celní odbavení (jako při nástupu), nejsem si však jist, zda to neplatí jen po příletu z ostatních Ruských destinací, protože ačkoli to moc nevypadá, jde přece jen o vnitrostátní let.

Terminály: 2; Ranveje: 1 (2.500 m); Roční osobní kapacita: 3.000.000 pasažérů; Roční nákladní kapacita: ? t; Check-in (přepážky): ?; Gates (vchody): ?; Airbridges (kryté nástupní můstky): ?; Zavazadlové dopravníky: 1; Stání pro letadla: ?

Rok příletu, odeletu a přestupu na KGD: 2008        Vytvoření stránky: 23.6.2008
         

Poslední úprava stránek: 12. března 2011