Hledání na těchto stránkách
 , svátek má:
On line uživatelů:
 
 
 
Německo
 
Tierpark Chemnitz

     Zoo byla založena roku 1964 - původně jako Heimattiergarten (zvěřinec domácích zvířat), po roce 1970 začali přibývat zvířata z tehdejšího Sovětského Svazu a z Heimattiergartenu se stal Tierpark Karl-Marx-Stadt. Po sjednocení Německa se Zoo začala ubírat úplně jiným směrem, chov se začal orientovat na vzácná a ohrožená zvířata. Ačkoli si zachovala název Tierpark, jde dnes po všech rekonstrukcích o plnohodnotnou "velkou" zoo mezinárodního významu.
    Na ploše 10 ha jsou k vidění takové druhy zvířat, které by zde většina lidí asi nečekala. Množství vzácných a ohrožených druhů, které často nejsou k vidění jen tak někde... mezopotámští daňci, somálští osli, lenochodi, anoa, kamzíci běláci, medvědi pyskatí, sibiřští rysy, ománské a amurské kočky, chápani, hrošíci, perští levharti atd. Hned u vchodu je fungl nový prosklený výběh lvů, o kus dále je moderní terárium s obrovskou sbírkou pravidelně se množících obojživelníků. Kolekce asi 80ti druhů žab a ocasatých obojživelníků je jednou z největších, ne-li úplně největší v Evropě. Nádherná je také nová dětská zoo - moderní Krušnohorský dvoreček s domácími zvířaty a terária s hlodavci. K novým a úžasným patří také prostorný prosklený výběh pyskatých medvědů. Hned za ním je senzační tropický pavilon - asi největší a nejkrásnější stavba zoo. Venku jsou výběhy hrošíků, chápanů a pod., uvnitř jsou jejich vnitřní výběhy, výběh lenochodů, terária a prostorná hala s tropickými rostlinami a ptáky. Většina interiéru je formována coby jeskyně.
    Za zmínku stojí jistě i pavilon drápkatých opiček, resp. množství druhů těchto návštěvnicky oblíbených "plyšových" zvířátek (tamaríni, kosmani, lvíčci...). Významná je též kolekce ptáků (papoušci, bažanti apod.) a především kopytníků. Skutečně velmi úžasná zoo. Sotva kdo by podobný stav očekával v dobách Karl-Marx-Stadtu... Spíš by to v 70. a 80. letech znělo jako science fiction...
    Návštěva Tierparku Chemnitz je výborným zážitkem. Vstupné 4 € je za takovou podívanou nízké. Návštěvu lze kombinovat s návštěvou Wildgatteru Oberrabenstein nebo např. zookoutku v botanické zahradě, či insektária v přírodovědném muzeu.

  Oficiální stránky: www.tierpark-chemnitz.de Údaje k roku: 2009
    Propagační materiály      
       
       

Poslední úprava stránek: 12. března 2011