Hledání na těchto stránkách
 , svátek má:
On line uživatelů:
 
 
 
Německo
 
Tierpark Limbach-Oberfrohna

     Maličká zoo nacházející se v Limbachu leží na dvou hektarové ploše okolo jezírka, které zabírá její nemalou část. Jde o další zoo vzniklou v éře NDR (1959), která byla v posledních letech zrekonstruována do dnešní moderní podoby. Původní velikost byla okolo 4 ha.
    Jak již bylo řečeno, velkou část zahrady zaujímá přemostěné jezero a ostatní expozice jsou v podstatě rovnoměrně rozmístěné okolo. Hned za vchodem je nový pavilonek mangust, dále menší, ale solidní opičinec, kde jsou k vidění mimo jiné i makaci tmaví (též paviánec tmavý). Krom Limbachu jsou v Německu již jen v Berlíně a Hirschfeldu. Podél kratší strany jezírka jsou výběhy domácích zvířat, zvláště efektní je dětská zoo ve formě farmy nebo vesnického dvora s holubníkem a hrázděnými domy. Na opačném konci jezera je nová expozice dikobrazů a výběhy klokanů a kopytníků. Velmi hezká je návštěvníkům přístupná stáj nandu a lam. Úžasný je prosklený výběh nosálů. Za nosály jsou klece čínských levhartů, voliéry sov apod. Za nimi by měla v dohledné době začít stavba pavilonu malých koček. Poslední jsou voliéry papoušků a dál již opět zmíněný opičinec.
    Zoo je malá, de facto s jedinou cestou dokola a mostem přes jezírko, který uprostřed spojuje oválnou trasu, přesto je příjemná, hezká, upravená a co víc, stále se rozvíjí. Za návštěvu určitě stojí. Vstupné 3 € je obvyklé v podobných menších německých zoo.

  Oficiální stránky: www.tierparklimbach.de.be Údaje k roku: 2009
    Propagační materiály      

Poslední úprava stránek: 12. března 2011