Hledání na těchto stránkách
 , svátek má:
On line uživatelů:
 
 
 
Itálie
 
Parco Natura Viva (Garda ZOO)

     Parco Natura Viva (dříve též Garda ZOO) se rozkládá mezi malými městy Bussolengo a Pastrengo nedaleko Verony. Park je rozdělen na dvě části - klasickou ZOO a Safari. Zoologická zahrada je moderní evropské zařízení se spoustou zajímavých zvířat.
       Za zmínku stojí určitě medvědi brýloví, pandy červené, supi holohlaví, levharti sněžní, kolekce lemurů, dravců, marabu, čápi sedlatí, nestor kea, kasuáři... Nádherný je pavilon terárií s tropickou halou - v hustě zarostlém prostoru jsou volně nejen ptáci, želvy, ale i leguáni. Velice působivý je pavilon medvědů, výběh červených pand a muntžaků, voliéry dravců, výběhy opic a spousty dalších. Velice příjemný je i dinopark. Betonové plastiky vypadají velice věrně, jsou v životní velikosti a každé sousoší tvoří jakousi scénu, takže je všude vidět nějaký děj - výjev z pravěku. Zajímavou možnost pro děti je "archeologické objevování" kostry dinosaura - betonová kostra pravěkého ještěra je umístěna v pískovišti, takže si děti mohou zahrát na archeology.
       Safari je od ZOO oddělené (už cesty z kruhového objezdu se rozdvojují). Jde o poměrně rozlehlou záležitost. Cesta autem vede skrze jednotlivé výběhy kopytníků (zebry, gazely, žirafy, antilopy aj.), pštrosů až ke dvěma výběhům lvů. Výběh lvů je v podstatě jediným, kde je možné jet dokola znovu (ostatní výběhy jsou průjezdné a není možné se otočit a objet výběh ještě jednou). Za výběhem lvů je výběh nosorožců a hrochů, pak následují šimpanzi a nakonec po sobě jdoucích několik výběhů s ptáky (vodní ptáci, jeřábi, nandu atd.). Zpáteční cesta od ptáků vede znovu mezi nosorožci a hrochy.
        Jak ZOO, tak Safari jsou naprosto úchvatné a rozhodně se vyplatí udělat si dostatek času (nejlépe celý den) na návštěvu tohoto parku. Myslím, že nikdo nebude litovat ani vysokého vstupného 16 € v ZOO a 12 € Safari.

  Oficiální stránky: www.parconaturaviva.it Údaje k roku: 2007
   

Propagační materiály

     
           
     

Poslední úprava stránek: 12. března 2011