Hledání na těchto stránkách
 , svátek má:
On line uživatelů:
 
 
 

Obecně
   

STRUČNÝ POPIS KOSMOGRAMU:
1 - symbol znamení
2 - symbol planet, světel, planetek, citlivých bodů apod.
3 - domy
4 - hroty (a čísla) domů
- modré čáry jsou liniemi ASC - DSC a IC - MC
- mezi jednotlivými prvky pak bývají různobarevnými čarami zaznačeny aspekty

    Přesné postavení planet, domů, ascendentu apod. lze zjistit buď z odborné literatury nebo např. na internetu.
    Všem se omlouvám, ale z časových důvodů není v mých silách nadále zasílat zájemcům výše zmíněná astrologická data. Děkuji za pochopení.

    Pro ty kdo mají zájem, je tu možnost kliknout si o horoskop na dnešní den. Ani ten sice neumí kombinovat naprosto všechny prvky, ale alespoň počítá jedno konkrétní datum a ne celý měsíc (navíc pro všechny roky). Máte-li tedy zájem, stačí vyplnit datum ve formátu např. 1.1.1980 a kliknout na "Horoskop!". (otevře se v novém okně).
Den:
Měsíc:
Rok:

Jestliže Vám horoskopy nefungují, nepište mi. Je to způsobené špatným nastavením Vašeho prohlížeče - zakáz pop-up oken, skriptů nebo pod. Horoskop je v pořádku a funguje jak má.

    Níže jsou pak stručné informace od okultních věd všeobecně až po astrologii jako takovou. Nejzákladnější informace o prvcích horoskopu, mytologii, poznámka k novinovým horoskopům apod. Tyto informace doporučuji přečíst už z důvodu správného a citlivého používání horoskopu a jednotlivých výkladů.

POZNÁMKA: Astrologií se již dlouhá léta nezabývám - tyto stránky jsem zde nechal jen kvůli četným přáním mnoha zájemců... V žádném případě nezpracovávám horoskopy!!! Nepište proto, prosím, ani o horoskop, ani o kosmogram (postavení planet), ani o rady na konkrétní situace. A protože to není zdaleka všem jasné, tak pro natvrdlé ještě jednou...: pokud máte.jakýkoli dotaz ohledně astrologie, ani mi nepište!!! Na jakékoli další dotazy už nadále nebudu reagovat ani zdvořilostními maily!!! DĚKUJI
 

OKULTNÍ VĚDY

    Astrologie je okultní věda, takže ne pro každého je přijatelná. Jedni na astrologii rozhodně nevěří, jiní se jí řídí, ale asi naprostá většina lidí čte své horoskopy jen tak ze zábavy a když horoskop hlásí možnou výhru, jdou si vsadit, protože "co kdyby...". Velice stručně a laicky se pokusím popsat proč astrologie ano, proč astrologie ne a proč tak často nesouhlasí novinové horoskopy.
    Existuje jistě nemálo lidí, kteří okultním vědám věří - ať již jde o kartářky, čtení z kávové sedliny, z lístků čaje, chiromantii (čtení z dlaně) nebo třeba o astrologii. Všechny tyto "čarodějnické" obory jsou více nebo méně o něčem nevysvětlitelném, nekonkrétním, nehmatatelném, proto jsou tak tajemné jak jsou. Osobně jsem vždycky bral veškeré to čtení z čehokoliv a věštění s humorem, až mi kdysi jeden Turek vyčetl z lógru takové množství informací o minulosti i budoucnosti... Minulost a přítomnost byla naprosto přesná a to i v detailech jakože před naším domem roste rozdvojená jabloň, nebo, že je ve vsi rybník, který je zatopenou osadou apod. Informace o mé budoucnosti se pomalu, ale jistě naplňují též. Za těch zhruba sedm let se skutečně stala spousta událostí, které mi připadaly naprosto nereálné, přitažené za vlasy, fantaskní a nemožné. Tady detaily souhlasí přinejmenším stejně jako v případě minulosti. Pravdou zůstává, že se ještě nestalo naprosto všechno, co mi tenkrát "vyvěštil", že mi stále některé věci připadají nereálné a nemožné, ale zrovna tak vím, že jsem nad tou předpovědí dostatečně vystřízlivěl. Obdobnou zkušenost jsem nadělal i s astroložkou. Ta byla sice mnohem méně konkrétní, šlo většinou o obecné roviny informací, ale ani ta se příliš nemýlila (ačkoli i tady zůstává několik předpovědí až pro další budoucnost).
 

ASTROLOGIE

    Ze všech okultních oborů je právě astrologie nejvíce vědecká. Jediná je založena na nějakém hmatatelném základu. Celá astrologie je postavena na vlivu planet, Slunce, Měsíce a jiných nebeských "předmětů" na lidi i lidstvo jako takové. Jak na nás působí Slunce, ví každý jeden z nás. Obvykle je lepší nálada při slunečním dni než, když je pod mrakem. Slunce k životu potřebujeme. Síla Měsíce je neoddiskutovatelná též - ať již jde o přílivy a odlivy nebo třeba jen působení úplňku. Někteří lidé obdobně reagují i v případě Venuše - pro některé je rozdíl, zda je Jitřenka či Večernice. Astrologie se opírá o domněnku, že obdobně na nás působí a něco nám dávají i ostatní nebeská tělesa. Pochopitelně nejde o jen tak vymyšlené vlivy. Co který prvek přináší a znamená vznikalo dlouhodobými analýzami, porovnáváním množství horoskopů u nichž již byly uvěřitelné události.

 

NOVINOVÉ HOROSKOPY

    Astrologie jako obor ve velké míře doplácí právě na novinové horoskopy... Proč? V novinách je horoskop pro 12 znamení, ale tím to také končí. Přece mezi námi není jen 12 typů lidí a tedy 12 různých osudů. Novinové znamení není nic než fakt, v kterém znamení stálo Slunce při našem narození. Jenže existuje pochopitelně mnohem více vlivů z okamžiku našeho zrození. V případě ženy se dokonce soudí, že stejně velký vliv má postavení Luny (Měsíce). Rozhodně silnějším prvkem horoskopu (než sluneční znamení) je tzv. ascendent (okamžik zrození). Pro správný horoskop je tedy třeba vědět kromě data a roku narození též místo a pokud možno co nejpřesnější hodinu. Proč? Protože z každého místa a každou chvíli obloha vypadá alespoň trošičku jinak (a např. ascendent se pohybuje rychlostí zhruba 1° (jeden obloukový stupeň) za 5 minut).

 

PRVKY HOROSKOPU

    V horoskopu se objevuje obrovské množství prvků, posuzuje se neuvěřitelná spousta kombinací, ale omezím se tady jen na základ. Na začátku je nutné posoudit nejzákladnější kvality, tedy polaritu (kladná, záporná, denní, noční), převládající živly (zemský, vodní, vzdušný, ohnivý), kvality znamení a domů, převládající polokoule atd. Z toho lze usoudit do jaké sorty lidí jedinec patří a dle toho dále postupovat. Proč to rozdělení? V horoskopu některé věci nabízí více možností a jestliže jeden aspekt může znamenat např. úspěšný obchod, nebo nějaké drobné štěstí typu nalezená stokoruna, pak je rozdíl i v tom, o jakou osobnost jde. Sotva bezdomovec uzavře luxusní obchod a stejně tak je pravděpodobné, že ani úspěšný podnikatel jezdící autem v parku nezakopne o stovku. Čili tím jsou rozděleny tyto základní záležitosti. Další již konkrétnější body horoskopu jsou známější. Jde jednak o rozdělení horoskopu do tzv. 12ti domů (podle hodiny a místa narození), kdy každý dům má poněkud jiný význam (zjednodušeně řečeno např. 1. dům je domem osobnosti, 8. dům je domem smrti apod.). Dále postavení planet a světel (Slunce a Měsíc) v jednotlivých znameních a domech. Vzájemné aspekty (konstelace) mezi jednotlivými planetami. A kromě toho pochopitelně spousty dalších již méně důležitých nebo méně známých vlivů (vzájemné aspekty hrotů domů, aspekty vládců domů, kvality planet, z kterého domu kam a co působí atd.). To jsme stále však ještě jen u planet a světel. Krom toho (a to už jen zmíním) mají vliv i tzv. citlivé body a jiné "fiktivní" prvky horoskopu (bod štěstí, bod lásky, Černá luna, Vertex, Antivertex, IC, MC a nepřeberné množství dalších). O něco důležitější jsou planetky (velké nebeské útvary pohybující se mezi Marsem a Jupiterem - Chiron, Ceres, Pallas, Vesta, Juno) a stálice (jde většinou o velmi jasné hvězdy z blízkých souhvězdí - Algol, Aldebaran, Sirius, Pollux, Spica, Vega a desítky dalších). Každý jeden jmenovaný prvek může být v aspektu ke každému jednomu jinému prvku, každý jeden je vždy v nějakém domě a vždy v nějakém znamení... Astrologie a tedy horoskop je neuvěřitelná kombinatorika, v níž se vyzná jen zkušený astrolog. Stává se často, že si jednotlivé body jakoby protiřečí, ale každý je jinak silný a navíc každý může působit v jiné oblasti.

 

ASTROLOGIE A MYTOLOGIE

    Pomůckou v astrologii je právě mytologie (konkrétně římská mytologie). Planety nesou jména po postavách z římských bájí a pověstí a od toho se odvozují vlivy. Např. Jupiter (v řecké mytologii Zeus) byl nejvyšším bohem, proto představuje velké štěstí (ačkoli to je pochopitelně poněkud zavádějící, protože ani Zeus nebyl jen dobrým). Merkur byl poslem mezi bohy a lidmi, Venuše bohyní lásky, Mars bohem války atd. Nikdy nic neznamená naprosto totožnou věc - je třeba hledat spíše asociace - jestliže byl Uran kastrován, neznamená to, že by nutně někdo s patřičným vlivem Uranu v horoskopu musel být též kastrován, mnohem pravděpodobněji půjde o nějakou nezvratnou ztrátu něčeho. A když už jsme u planety Uran, když byla objevena, měla nést jméno po svém objeviteli - Hershey, nakonec však v duchu mytologie zůstalo u Saturnova otce jménem Uran.

 

ASTROLOGIE ANO ČI NE

    No vlastně je to na každém jednom z nás. Astrologie není o tom, co bezpodmínečně bude nebo nebude. Astrologie je o nějakých predispozicích, čili o tom, co by mohlo být, když tomu nějak pomůžeme nebo naopak co by se mohlo stát, když tomu nějak nepředejdeme. Zkrátka to, co je pravděpodobné, k čemu jsme jakoby předurčeni, s čím se musíme prát atp. Asi je jedno zda někdo věří astrologii nebo ne. Divné je pouze, když se někdo řídí novinovými horoskopy nebo když si někdo z horoskopů vybírá jen to, co se mu líbí. To už je trochu demagogie tvrdit na jedné straně já určitě budu v balíku, protože to mám v horoskopu a na druhé straně určitě nepřijdu o práci, vždyť je to jen horoskop... To není o věření astrologii či nikoli, to je o opíjení sebe sama rohlíkem.

 

Poslední úprava stránek: 12. března 2011