Hledání na těchto stránkách
 , svátek má:
On line uživatelů:
 
 
 
Astrologické domy
 

!!! Vyberte v menu konkrétní položku !!!

   Základní přehled a informace o astrologických domech. Výklady domů ve znameních - především I. dům, tedy Ascendent je nadmíru podrobný (pro každé znamení je samostatná stránka).
    Výklady planet v domech, jak planeta ovlivňuje ten který dům a co do té či oné oblasti přináší. Další důležitá a laiky nikdy neřešená záležitost jsou vládci domů... Planetární vládci, vládci domů v domech a ve znameních...
    Ani samotné domy sice nepředstavují horoskop, ale jsou jeho nedílnou součástí a řekl bych, že tou součástí o které většina "neprofesionálů" nemá ani páru. V této podobě se dá zjistit alespoň základní informace o tom, co by mohlo znamenat, že když jsem se narodil, byl např. 3. dům ve Vodnáři. Nejdříve je však dobré přelouskat  obecné informace, kde je velmi stručné vysvětlení.
    Ještě poznámka k domům, která není jinde psaná... Existuje několik systémů domů, tedy způsobů jak počítat domy - astrologové v tomto směru nejsou právě jednotní. V obecné astrologii (právě třeba obecné horoskopy pro celá znamení) se používají solární domy. V běžné nativní astrologii se z množství systémů nejvíce pracuje se systémy Placidus, Koch a Regiomontanus (ten používám já). Rozdíly nebývají příliš velké, ale jsou - to může způsobit, že některý z domů může mít podle dvou systémů hrot v jiném znamení.
 

Poslední úprava stránek: 12. března 2011