Hledání na těchto stránkách
 , svátek má:
On line uživatelů:
 
 
 
Ke stažení
Soubory ke stažení
 

    Pro začátek vlastnoručně vytvořený font "Berounka 94" (píše nejen česky, ale skoro všemi jazyky v latince - od němčiny, francouzštiny, přes litevštinu, polštinu až po turečtinu aj. - i když záleží pochopitelně na nastavení kódování a taky co který program skousne).
    Návod instalace: soubor Berounka.ttf zkopírujte do systémové složky fontů (obvykle C:/Windows/Fonts nebo C:/WinNT/Fonts apod.). Druhou možností je: tlačítko START - Nastavení - Ovládací panely - Písma a v okně písma: soubor - nainstalovat nové písmo... pak už jen najít umístění staženého souboru Berounka94.ttf a potvrdit OK. Jinou možností je instalace přes různé aplikace monitorující fonty v PC (např. Bitstream Font Navigator). Nejjednodušší je první cesta.
Velikost souboru 64,7 kB

 

Java Runtime Environment je plug-in ("zásuvný modul") od firmy Sun Microsystems umožňující spouštět applety napsané v Java Skriptu - jedná se o některé programy, ale především webové stránky. Tento plug-in je nutný k funkčnosti některých prvků těchto stránek. Soubor, která je ke stažení zde je pro operační systém Windows. Soubory pro ostatní operační systémy jsou zdarma ke stažení na stránkách výrobce. Stačí dvojklikem spustit stažený soubor jre-1_5_0-windows-i586.exe a postupovat dle informací při instalaci (de facto jen všechno potvrdit). Po instalaci pracuje plug-in "sám" a není třeba ho nijak spouštět. Standardně se objeví ikona v tray menu (u hodin) a Java se sama aktualizuje (je-li počítač připojen na internet). Ikonu i automatické aktualizace lze zakázat v nastavení.
Velikost souboru: 14,2 MB

 

Tento spořič obrazovky zobrazuje nádherné zákoutí Anse Source D'Argent Seychelského ostrova La Digue. Stačí jen stáhnout soubor Anse_Source _DArgent.scr a nakopírovat ho do složky WINDOWS nebo WINDOWS / System 32 - funguje obojí. Pro majitele operačního systému Windows 2000 pak do složky WINNT nebo WINNT / System 32. Běžným způsobem v "Zobrazení - vlastnosti" lze pak spořič zvolit a konfigurovat (kliknout pravým tlačítkem na volné místo na ploše a vybrat "Vlastnosti". Při prvním spuštění se asi třikrát objeví nesmyslné okno s hláškou a formulářem na odeslání - nic nevyplňujte, jen stornujte nebo zmáčkněte OK.
Velikost souboru: 16,4 MB

 
 

Poslední úprava stránek: 12. března 2011