Hledání na těchto stránkách
 , svátek má:
On line uživatelů:
 
 
 
Partnerský horoskop
 
    Partnerský horoskop je sice velmi oblíbenou disciplínou, avšak v tisku knihách apod. jsou vždy posuzována téměř výhradně sluneční znamení (a současně živly nebo polarita). Sluneční znamení je sice jedním z těch nejdůležitějších ukazatelů, nicméně rozhodně nemůže jít o 100%ní návod, jelikož vlivů je v horoskopu pochopitelně více. Velmi zavádějící jsou i označení "tradičně dobré spojení" nebo "špatné spojení". Partnerství přece není jen o tom jaký kdo je partner, ale též o tom jaký kdo je člověk, jakou má povahu atd. Někteří odborníci dokonce tvrdí, že vhodnější je tzv. neutrální spojení než spojení živlů, které k sobě pasují výborně.
    Příkladem může být mě velice oblíbené znamení lva. Lev je ohnivé znamení a výborné spojení by tedy mělo být s jinými ohnivými znameními (beran, střelec nebo druhá lev), jenže dva plameny mohou tvořit už slušný požár, který dokáže nakonec spálit i vzájemný vztah. Tradičně dobré spojení berana a lva je velice výhodné pro přátelství, kolegialitu, jelikož tam se více věcí odpouští a promíjí, ale méně vhodné pro život, kde se takové dvě individuality moc nepřizpůsobují a tvrdohlavě si každý stojí na svém, což může vést až k velmi dramatickým závěrům. Nejiná situace je mezi dvěma lvy - dva kohouti na jednom smetišti. Když tedy zůstanu u příkladu ohnivého znamení, co je vlastně vhodnější spojení? Oheň a oheň? Sotva kdy dva ohníčky jen tak nevinně plápolají, z toho skutečně může vzniknout požár rovnající se přírodní katastrofě. Oheň a voda? Jistě protiklady se přitahují, ale že by zrovna oheň šel dohromady s vodou? Vhodnější se zdá spojení oheň a vzduch - vzduch (tedy kyslík) je pro hoření třeba a naopak ohněm se vzduch ohřívá. To bývá běžný jev, pokud je jednoho či druhého více, je to horší, ale většinou ne tak katastrofální jako oheň - oheň. Vichřice může oheň rozfoukat také do pořádného požáru, nebo oheň může rozpálit vzduch do smrtících teplot. Obdobně to platí o spojení oheň - země. Dva živly, které si většinou neubližují, oheň klidně hoří na zemi. Když však nejsou živly v rovnováze, může hlína oheň udusit a obráceně se nabízí pojem spálená zem. I to jsou mnohem menší katastrofy než zničující požáry.
    Dalším důležitým faktorem posuzování vztahů dle slunečního znamení je ryze matematický výpočet. Každé znamení má 30° a obecně nejvhodnější se považují znamení ležící od sebe 120° (v trigonu), vhodné jsou 60° (v sextilu), nevhodné 90°(v kvadratuře), protiklady 180° (v opozici) a nevyzpytatelná jsou stejná znamení. Pro býka by tedy ideální měl být kozoroh nebo panna - znamení vzdálená 120°, jenže vezmeme-li v úvahu běžný jev, že se býk narodil počátkem znamení býka a kozoroh ne konci období, kdy Slunce stálo v kozorohu, pak jde o vzdálenost pěti znamení a 5 x 30° = 150°, čili zdaleka ne takový zázrak. Lepším příkladem pak může být spojení dvou znamení v sextilu, např. tedy býk a rak - znamení vzdálená 60° od sebe. Pakliže se býk narodil v počátku znamení a rak na konci, mohou jejich Slunce svírat úhel až 89°58', což je naprosto nevhodná kvadratura.
    Zkrátka posouzení vztahu jen na základě slunečního znamení (bez přesné polohy Sluncí) může mít jen obecný význam, ale sotva může být bernou mincí.
     
Beran Býk Blíženci Rak
 
Lev Panna Váhy Štír
 
Střelec Kozoroh Vodnář Ryby
 

Poslední úprava stránek: 12. března 2011