Hledání na těchto stránkách
 , svátek má:
On line uživatelů:
 
 
 
 
 

!!! Vyberte v menu konkrétní položku !!!

   Stránky o dalším velkém koníčku a fanatické vášni - o zoologických zahradách, akváriích a spoustě dalších obdobných institucí (delfinária, ptačí parky, insektária apod.).
K dnešnímu dni jsem navštívil 307 zoologických zahrad, akvárií, ptačích parků a jiných podobných institucí v 39 zemích:
Evropa: 238  (Belgie, Bulharsko, ČR, Dánsko, Finsko, Francie, Itálie, Maďarsko, Moldavsko, Nizozemsko, Polsko, Rakousko, Rumunsko, Rusko, SR, SRN, Švédsko, Švýcarsko, Ukrajina)
Asie: 24 (Jižní Korea, Turecko, Uzbekistán)
Afrika: 29 (Egypt, Madagaskar, Maroko, Mauricius, Réunion, Seychely)
Austrálie a Oceánie: 1 (Fidži)
Střední Amerika: 16 (Anguilla, Antigua a Barbuda, Barbados, Dominika, Guadeloupe, Martinik, Nizozemské Antily, Svatá Lucie, Svatý Vincent a Grenadiny)
Pokud to někoho zajímá, je možné prohlédnout si podrobný seznam navštívených ZOO.

    Vedle nepřeberného množství fotek jsou též informace zaměřené na potenciální návštěvníky. Jak se do ZOO dostat, přibližné vstupné, co je možné vidět nebo jaká zde jsou "podpůrná" zařízení. Jestli má smysl utrácet za vstupné nebo by to byly vyhozené peníze. Výčet ZOO jsem omezil na ty, v nichž jsem byl nebo přesněji řečeno, na ty z nich, které mám na fotkách, tzn. něco málo tak od r. 1994, což jsou skenované fotky a pak hlavně po r. 2000, kde už jsou v digitálu.
    Kategorii ZOO doplňují parky pravěkých zvířat. Nejedná se sice zrovna o ZOO, ovšem často bývají právě jejich součástí. Původně byly veškeré zmínky o podobných parcích právě u té které ZOO, jenže ne vždy je dinosauří park v ZOO. Občas stojí naprosto samostatně a právě pro takové nebyla žádná kategorie. Na těchto stránkách budou tedy nejen ty prehistorické parky, které jsou součástí zoologických zařízení, ale i ty, které jsou úplně sólo.
    Nakonec  je celá sekce ZOO doplněna rozsáhlou sbírkou tisícovek propagačních materiálů z několika set zoologických zahrad z celého světa. Postupně se pokusím dostat sem všechno co mám, ačkoli to bude v hodně zmenšených rozměrech (kvůli datové velikosti). Jednak je ta sbírka zajímavá nejen pro podobné fanatiky a jednak si myslím, že je to jedna z největších takových v republice, proto by krom jiné měli ty materiály doplňovat stránky o ZOO jako takových.
 

Poslední úprava stránek: 12. března 2011